Vývoj mláďat křečka syrského

26.10.2010 porodila naše Marshmellow 16 drobečků. Je to opravdu hodně. Obvykle se totiž rodí kolem 8 miminek. Tak jsem se rozhodla založit stránku podobnou té, kterou mám u roboráčků a to vývoj miminek křečka syrského. Předpokládám, že kvůli velkému počtu se budou mláďátka vyvíjet pomaleji, ale to nevadí. Zároveň bude tato stránka takovým deníčkem vrhu N.

 

1. den 

Mláďátka se rodí holá, slepá, hluchá, bez termoregulace (schopnosti ovlivňovat svoji tělesnou teplotu). Hned po narození je poznat, jakou barvu budou mít očička miminek. Pokud jsou dobře vidět pod kůží jako černé útvary, tak budou černá nebo tmavě hnědá. Pokud vidět nejsou, budou červená.

 

2. den

 

3. den

Mláďátka už nejsou tak červená jako první den. U některých už je vidět malinko začínající pigmentace. Vrh by měl být pěkně barevně různorodý, tak uvidíme.

 

4. den

 

6. den

U některých miminek jsou krásně vidět pásky (ne zrovna na této fotce), už mají jemné chloupky. Můžeme už pozorovat samočistící pohyby mláďátek. Ouška už nejsou přitisknutá k hlavičce.

1 miminko dnes zemřelo - bylo hodně slabé a malinké.

 

7. den

 

8. den

Už se dá rozeznat pohlaví podle dvou řad mléčných bradavek na bříšku samiček. Zkušený chovatel pozná i v tomto věku pohlaví podle vzdálenosti řitního a pohlavního otvoru.

 

9. den

 

10. den

Marshmellow mě příjemně překvapila. Je to moc dobrá matka. O všech 15 miminek se vzorně stará a zatím ani nevypadá, že by některé bylo menší než jiné.

 

11.den

U některých miminek už je vidět, že budou saténová (ale záleží na zbarvení).

 

12. den

 

14. den

Mimča už by měla vidět, ale vyvíjejí se maličko pomaleji kvůli jejich početnosti, takže to bude cca o dva dny později.

 

15. den

Dneska už jsem se museli fotit v přepravce, protože načapat všechna mimča naráz v hnízdečku už bylo nemožné. Některá mimča už otevírají očka. Zítra snad budou koukat všichni :-).

 

16. den

 Dneska se mimča fotila s maminkou. Všechna už koukají, tak budou mít brzy nové jednotlivé fotečky.

 

17. den

Miminka se krmí masíčkem v přepravce.

 

18 .den

 

 

20. den

 

21. den

Prckové se pořád jenom pošťuchují. Mlíčko ještě stále pijí, ale jejich hlavní složkou potravy je už klasická křeččí strava. S délkou srsti si pořád ještě nejsem jistá, i když u některých by se to už dalo odhadnout.

 

22. den

 

23. den

 

24. den

 

25. den

Mláďátka mají velikásnkou spotřebu jídla :-D. Jsou to malí otesánci a mlíčko od maminky pijí jen vyjímečně.

 

27. den

U všech miminek už se dá se 100% jistotou říct, která jsou krátkosrstá a která dlouhosrstá. Už jsou všichni krásně velcí a je jich plná přepravka :-D.

 

28. den

Tak prckové jsou oficiálně k odběru, ale protože jich bylo tolik, chci je nechat ještě pár dní s mámou. Sice už jsou naprosto soběstační, ale ono jim to neuškodí :-P.

 

29. den

 

30. den

Poslední den, kdy jsou prckové ještě spolu. Zítra už oddělím kluky, holčičky mohou zůstat ještě chvilku u maminky. Některá mimča už se také chystají do nových domovů, takže naposledy spolu :-(.

 

31. den

Mimča už jsou rozdělená podle pohlaví a maminka už má konečně klid.

Holky:

 

Kluci: