5. MV ČKK

Pocity před touto výstavou byly u mě trošku protichůdné. Na jednu stranu jsem se strašně těšila, že se zase budu moct zúčastnit se svými křečíky vystavování, také proto, že jsem se strašně moc těšila na všechny lidičky mojí krevní (křeččí) skupiny :-), na druhou stranu jsem měla obavy z HaPV a v neposlední řadě jsem byla trošku nervózní z posuzování. Poprvé jsem měla možnost posuzovat křečky syrské, samozřejmě za odborného dohledu Janči Svobodové, za jejíž rady a názory budu vždy moc vděčná. Snažila jsem se posuzovat především spravedlivě a myslím, že po několika prvních posouzeních jsem se dokázala uvolnit natolik, abych si vše pořádně užívala. Chci poděkovat také Verče Brunhoferové (chs Štěchovický poklad) za její pomoc při zapisování a její názory a náměty k přemýšlení. Doufám, že Verči nadšení vydrží a rozšíří řady již tak nedostatečného druhu lidí, kterým posuzovatelé drobných hlodavců určitě jsou.

Z posuzovaných syráčků na mě jako vždy dělali obrovský dojem chovanci z CHS Syrius, kteří mají úžasný genetický základ a pocházejí z opravdu kvalitních chovů. Je obrovská škoda, že Irenka už v chovu syráčků dál z osobních důvodů nepokračuje.

A jak dopadli moji křečouni? No začnu tím nejhorším. Velké naděje jsem vkládala v typ campbellačky Olivy, která je na pohled, tak krásná, s úžasně hustou srstí. Co se ale týká povahy, už tak famózní není. Posuzovatelku pokousala tak strašně, že až tekla krev. Rozhodně si zasloužila diskvalifikaci, kterou jsem za toto i navrhovala, nakonec byla posouzena jakž takž v přepravce bez dalšího kontaktu s lidskou rukou. Do chovu bych ji už ale pro její příšernou kousavost nezařazovala. Snažila jsem se ji doma zvykat, ale jakmile jsem kdykoliv dala ruku do jejího boxu, okamžitě útočila, což se stalo i na výstavě. Na ruce už je potom většinou hodná, ale i přesto ... takto by se domácí mazel chovat neměl. Moje druhá campbellačka Irinka Syrius byla oproti ní takové zlatíčko.

 

Bohužel jsem byla časově vytížená posuzováním, takže jsem se k focení vůbec nedostala. Fotečky tedy budou snad z příští výstavy na jaře roku 2013.